niedziela, 22 stycznia 2017

"Zaginięcie" MrozaDruga część przygód Chyłki i Oryńskiego, których poznaliśmy już we wspaniałej Kasacji. W "Zaginięciu" para prawników staje przed nie lada wyzwaniem - podejmują się obrony ludzi oskarżonych o zabójstwo własnego dziecka. Każdy kolejny trop nie przybliża ich do wygrania sprawy, a po dziewczynce słuch zaginął...

Powieść równie wciągająca, co jej poprzedniczka, zaskakująca, pokazująca absurdy polskiego prawa i ciemną stronę ludzkiej natury. W powieściach Mroza najbardziej szokujące jest to, do czego w stanie posunąć się jest człowiek, aby dopiąć swego. Z jednej strony klient, winny czy nie, chcący za wszelką cenę pozostać na wolności, z drugiej prawnicy, którzy idąc po trupach, chcą wygrać sprawę - słusznie czy nie, nie ma to większego znaczenia, wychodzą na salę z zapasem odpowiednich argumentów, sprawiedliwość zostaje w słowniku, pod literą s.

Muszę podpisać się pod wszelkimi pochwałami i wysławianiem autora, jego książki czyta się naprawdę świetnie! Jeśli jeszcze nie przekonaliście się na własnej skórze to szczerze polecam Wam sięgnąć po przygody Chyłki & Oryńskiego, bo naprawdę warto, a sama biorę się za kolejną część, Rewizję!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz