piątek, 10 czerwca 2016

"Eleonora & Park" - Rainbow Rowell

http://www.znak.com.pl/

Po lekturze Musimy coś zmienić (i namowach Karoliny, dzięki!) musiałam absolutnie koniecznie sięgnąć po Eleonorę & Parka. Tak, kolejna powieść obyczajowa, nie wiem co się ostatnio ze mną dzieje, serio, ale powieść Rainbow Rowell jest naprawdę OK. Czytamy historię z punktu widzenia, naprzemiennie, Eleonory i Parka, a ich historia jest naprawdę... smutna? Nie wiem czy to dobre słowo, w każdym razie to nie jest love story usłane różami. Rzeczywistość w wersji brutalnej, w której młodzi ludzie muszą się odnaleźć i z którą muszą się zmierzyć. Nie chcę tego napompować, autorka już to trochę zrobiła. ;-)

Zaczynamy razem z Eleonorą nowy rok szkolny. Wróciła do rodzinnego domu; nowe otoczenie, nowa szkoła, nowe miejsce w autobusie, gdzie zaczyna się akcja. Serio, nie pomyślałabym, że w amerykańskich autobusach może się tyle wydarzyć i że każda nowa osoba jest od razu w takim centrum zainteresowania. Rany, ta scena jest aż po prostu niemożliwa, ale jednak to tu zaczyna się historia, gdy Park przesuwa się i zwalnia Eleonorze miejsce. Czy można spotkać miłość życia w autobusie? Nie wiem, ale w końcu w książkach wszystko jest możliwe.

Mega dobrze czytało mi się książkę, jest tak napisana, że po prostu chce się czytać dalej i dalej. Człowiek czeka na ten happy end albo i nie, czeka na c o ś, nie spodziewając się dokładnie co to ma być. Po prostu historia Eleonory i Parka wciąga.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz